Met de zomer in aantocht, mag het allemaal een beetje korter...

gepost op Vrijdag 08 april 2011 door Lieven

Zo denken wij er ook over bij Webatvantage. Na gretig gebruikt gemaakt te hebben van bit.ly of tiny.cc, vonden we het tijd om een eigen .be url-shortener in het leven te roepen nl. http://urls.be en deze meteen ook voor iedereen toegankelijk te maken.

Urls.be

Voorlopig is het een heel eenvoudige tool, paste er een lange url in en je krijgt een korte url, met een vaste lengte van steeds 16 karakters terug. Deze korte url is ideaal om te gebruiken in bv. Twitter, Facebook,...

Een voorbeeld: deze url http://www.webatvantage.be/Portfolio/leirovins-101 kan je makkelijk inkorten tot http://urls.be/SecSzT.

In de komende maanden zullen nog extra functionaliteiten worden toegevoegd, zoals een QR-code bij elke verkorte URL, de mogelijkheid om een account aan te maken om statistieken en extra features te kunnen raadplegen, ... Dus plaats deze site zeker in je bookmarks.

Heb je suggesties of ideeën, mail of tweet ze ons gerust.

Categorie: Trends & hypes, Development, Actualiteit

.webdesign, .webshop, .hotel,... een zegen of een vloek?

gepost op Dinsdag 08 februari 2011 door Lieven

.webdesign, .webshop, .hotel,... een zegen of een vloek?

Een topleveldomein of TLD (letterlijk hoogste-niveaudomein) of internetextensie is het meest rechtse gedeelte in een internetdomeinnaam. Het wordt door de ICANN onder andere toegekend aan onafhankelijke landen.
De meeste Belgische sites hebben .be als laatste deel van hun domeinnaam, terwijl dat bij Franse domeinen .fr is. Nederlandse websites hebben .nl. Daarnaast hebben we het gekend egamma van .com,.net,.org,.eu,....

Door een recente beslissing van ICANN wordt het mogelijk om in de toekomst (vanaf 1 augustus 2011) een eigen TLD te registreren en de domeinnamen daarop zelf te verdelen.

Op 1 maart 2009 waren er volgens de website van ICANN zo'n 280 verschillende TLDs (enkele voorbeelden van minder gekende .aero, .museum, ...). Recentere cijfers zijn er op het eerste zicht niet direct voorhanden.

Dus vanaf 1 augustus kunnen bedrijven een eigen topleveldomein of TLD aanvragen, je moet er wel 185.000 $ voor neertellen.
Na de publicatie van de lijst van aanvragers en voor de evaluatie, kan een aanvraag ingetrokken worden waardoor de aanvrager 70 procent of 130.000 dollar kan terugkrijgen. Behalve de kosten van de aanvraag, is er een jaarlijkse vergoeding verschuldigd van minimaal 25.000 dollar. ICANN verwacht 500 tot 1000 aanvragen.

Persoonlijk zie ik geen nood aan extra TLD, dit zal meer onduidelijkheid in de domeinnaam wereld introduceren. Verder betekent dit voor heel wat bedrijven die hun merknaam of bedrijfnaam willen beschermen, een pak extra kosten en opvolging. Om dan nog te zwijgen van alle malafide praktijken die dit kan teweegbrengen.
Want voor grote bedrijven en organisaties is $185.000 toch een peulschil, uiteraard zullen er ook nog operationele kosten komen bij kijken, maar daarvoor kan je makkelijk een partner onder de arm nemen.

Stel nu dat je voor $185.000 .sex, .music kan bemachtigen, of om het iets meer in onze sector te houden .blog, .webshop,... . Dit is hetzelfde als de loterij winnen. Je kan direct starten met het verkopen van domeinnamen voor immense bedragen, als je weet dat voor sex.com enkele maanden geleden $13.000.000 werd neergeteld.

Ik ben benieuwd hoe dit verder gaat evolueren... Voorlopig houden wij het bij .be's, .eu's, .com's en enkele leuke uitzonderingen zoals bv. .me (Montenegro), waar er leuke woordspelingen met mogelijk zijn.

Categorie: Trends & hypes, Actualiteit
Tags: User experience, Webstandaarden, Domeinnamen

.vla TLD gaat voor eventjes de koelkast in

gepost op Dinsdag 25 januari 2011 door Lieven

.vla TLD gaat voor eventjes de koelkast in

In de zomer van 2008 was er sprake dat Vlaanderen een eigen gepersonaliseerde extensie zou krijgen, namelijk .vla, maar deze week las ik het bericht dat de plannen voor dit domein even de koelkast ingaan. Hiervoor zijn er verschillende redenen.

Om te beginnen loopt de kostprijs van een gepersonaliseerde extensie hoog op. Daarnaast blijkt er ook weinig interesse te bestaan voor .vla als domein voor Vlaanderen. Om deze interesse te meten stuurde de Vlaamse overheid vragenlijsten naar zowel mensen uit het bedrijfsleven als naar particulieren. Op deze vragenlijsten kwam amper een reactie waardoor de overheid afleidt dat het hebben van een eigen Vlaamse extensie amper leeft bij het sociale middenveld. Verder blijkt uit een aantal perceptiestudies ook dat de naam Vlaanderen internationaal niet veel teweeg brengt.

‘Daarnaast speelt er ook een communautair aspect,' aldus een insider. ‘Met een .vla die aangestuurd wordt vanuit de overheid, zou men kunnen denken dat Vlaanderen zich alvast digitaal onafhankelijk verklaart.'

Uiteraard heeft de overheid geen monopolie in handen wat betreft een eigen extensie voor Vlaanderen. Indien de Vlaamse overheid geen voorstel wil indienen voor deze extensie kan dit steeds door iemand anders gebeuren. DataNews bericht dat er al verscheidene externe partijen te kennen hebben gegeven interesse te hebben in het opzetten en runnen van een eigen extensie voor Vlaanderen.

Als zij dit willen doen, begint de tijd echter wel te dringen. Volgend jaar in mei moeten de aanvragen ingediend worden. Daarnaast heeft ook het Spaanse Valencia aangegeven interesse te hebben in een gepersonaliseerde extensie. Hun interesse gaat uit naar .val. Indien Valencia eerder een aanvraag indient dan Vlaanderen bestaat de kans dat .vla volledig van tafel wordt geveegd. Deze beslissing ligt dan bij ICANN (de partij die de aanvragen voor gepersonaliseerde extensies zal behandelen). Als ICANN zou besluiten dat deze beide extensies te fel op elkaar lijken en er verwarring kan ontstaan dan zal er van .vla sowieso geen sprake meer zijn, indien Valencia zijn aanvraag eerder indient.

Op zich vind ik dit geen slechte zaak, want de vraag is of er hier wel een publiek voor is. Er bestaan momenteel al een 300-tal TLDs (voor de leken, TLD staat voor Top Level Domain, dit is het meest rechtse stuk van een domeinnaam bv. .be).
Ik hoop dat we in de komende jaren geen wildgroei gaan krijgen van nieuwe TLDs.

Onze klanten zien soms door de bomen het bos niet meer en stellen veelal de vraag wat ze allemaal moeten vastleggen.
Ik raad ze steeds aan om een .be in combinatie met .eu en .com vast te leggen, indien deze uiteraard beschikbaar zijn. Dit kan verder worden aangevuld met TLD van landen waar specifiek op gemikt wordt, bv. een .nl voor nederland, .fr voor Frankrijk...
Dit maakt het makkelijker om in de lokale Google te scoren. Voor een bedrijf met een wereldwijde merknaam kunnen deze kosten hierdoor wel snel oplopen.

Dit zijn wereldwijd de best scorende TLDs (cijfers augustus 2010):

1. .COM 88.7 miljoen
2. .DE 13.7 miljoen
3. .NET 13.3 miljoen
4. .UK 8.7 miljoen
5. .ORG 8.5 miljoen
6. .CN 6.9 miljoen
7. .INFO 6.6 miljoen
8. .NL 4.0 miljoen
9. .EU 3.2 miljoen
10. .RU 2.9 miljoen

Soms zijn er ook wel leuke nieuwkomers, één van de leukste in de voorbije jaren was .me (Montenegro), hier zijn heel wat leuke mogelijkheden mee, zoals bv. like.me, eat.me, write.me, ...

Wenst u meer informatie over domeinnamen, neem dan gerust contact met ons op. Wij zijn rechtstreeks agent van DNS.be en EURid en voor alle andere extensies werken wij met een heel betrouwbare partner.

Categorie: Actualiteit
Tags: Domeinnamen

Transfer van domeinnamen

gepost op Vrijdag 26 februari 2010 door Lieven

Transfer van domeinnamen

Hoe werkt dit nu eigenlijk?

Aan een domeinnaam zijn nameservers gekoppeld, in de nameservers wordt bijgehouden op welke adres (dat is het IP-adres van een webserver) uw website staat, op welk adres uw e-mail moet worden afgeleverd, .... Je kan dit zien als een soort telefoonboek, maar dan verdeeld over heel wat servers.

Uw ISP (Internet Service Provider, zoals Telenet en Skynet) houdt een verzameling van al deze telefoonboeken bij. Zodat een surfer, die een adres intikt in zijn browser, quasi ogenblikkelijk op de juiste website terecht komt. Dit fenomeen noemt men caching.

Als u van websitebouwer verandert, is de kans heel groot dat uw nieuwe website, op een nieuwe server komt de staan, en dus bijgevolg een ander adres krijgt. Dit adres dient dus te worden aangepast in de nameservers. Zo'n aanpassing is niet onmiddellijk zichtbaar.
Dit is afhankelijk van de instellingen van de nameserver(s).

Elk record in een dns server krijgt een TTL-waarde (time to live) mee. Deze TTL bepaalt hoe lang de nameserver het record 'onthoudt'. Pas als de TTL verstreken is, zal gezocht worden naar aanpassingen van het record.

Een standaard TTL staat vaak op 24 uur. ISP's  hebben de waarde meestal op 3 uur staan, maar dit kan evengoed 12u zijn.

En hierdoor komt het dat na de aanpassing, uw nieuwe website vanop de ene locatie al zichtbaar is, terwijl dit vanop een andere locatie soms nog niet het geval is.
Voor een .be domeinnaam mag je er vanuit gaan dat je nieuwe website, 24u naar de aanpassing in de nameserver, van overal zichtbaar zal zijn.
In praktijk is dit meestal een beetje sneller en duurt dit gemiddeld tussen 6 tot 12u.

Voor wie er niet genoeg kan van krijgen, kan hier nog verder nalezen hoe DNS en nameservers verder technisch in elkaar steken.

Webatvantage is officieel agent voor .be domeinnamen van DNS en voor .eu domeinnamen van EurID. Voor alle andere extensies (.com,.fr,.nl,...) werken wij met een vaste partner. 

Categorie: Technologieën
Tags: Domeinnamen
Icon twitter

Twitter update

Interessante meeting met @Ogone gehad. Meer mogelijkheden met minder administratie #mooizo.

Blog categorieën



Zoeken



Laatste reacties

Donderdag 08 december 2011

zhong reageerde op HTML 5 vs Flash

Woensdag 23 november 2011

NEWTRAFFIC, internet marketing specialist reageerde op Schema.org is good for you!

Vrijdag 04 november 2011

Goedkope keukens reageerde op QR-code als mobile marketing


Icon RSS

RSS Feed

Wanneer u zich op deze pagina voor een RSS feed aanmeldt, krijgt u samenvattingen van de berichten op een eenvoudige manier aangeleverd.

 

Nieuwsbrief

Schrijf je in op de nieuwsbrief en blijf zo op de hoogte van alles wat reilt en zeilt bij Webatvantage.