
Een goed project is er één waarbij de klant tevreden is en waarbij wij hier bij Webatvantage ook tevreden zijn. Die tevredenheid vloeit voort uit verschillende factoren:
Om die tevredenheid te bereiken, zijn er enkele zaken die belangrijk zijn om in achting te nemen bij de start van een project.
Wat wil de klant met zijn website beögen? Door goed na te denken over het design en de structuur van een website, komen we tijdens het ontwikkelingsproces voor weinig verrassingen te staan. De klant kan gedurende het ganse proces feedback geven maar het spreekt voor zich dat grote aanpassingen tijdens het proces een project vaker niet dan wel ten goede komen.
Een website ontwerpen en bouwen vraagt tijd. Ook het toevoegen van alle content in het CMS mag niet onderschat worden. Door genoeg tijd te voorzien voor alle stappen, moet er niet overhaast te werk gegaan worden en kunnen we kwaliteit afleveren.
Een website maak je voor de klanten van je klant. Bij webdesign en webdevelopment moet het standpunt van de gebruiker steeds in gedachten gehouden worden. Wat zoekt de surfer en op welke manieren kan hij deze informatie het gemakkelijst terug vinden?
De projecten die het vlotst verlopen, zijn uit mijn ervaring, diegene waarbij de klant goed weet wat hij wil. Hoe beter gecommuniceerd wordt wat de wens is, hoe beter wij deze kunnen invullen. Ook tussen de makers van de website, is het belangrijk dat er zich een voortdurende input en feedback afspeelt.
Een website debuggen betekent zoveel als alle foutjes uit een website halen. Hier en daar het design finetunen en zorgen dat alles technisch goed werkt. Een aangename user experience vloeit voort uit een optimale werking van een website.
Categorie: Trends & hypes, Development, Webdesign
Hier bij Webatvantage werken we graag met jQuery voor het verzorgen van animaties op een website.
Een jQuery applicatie kan net dat ietsje extra toevoegen aan webdesign. Het oogt mooi en zorgt doorgaans voor een verhoogde functionaliteit (en dus gebruiksvriendelijkheid) van een website. jQuery plugins waar we vaak mee werken zijn:
Voor de webshop van Scarpo, een winkel die gespecialiseerd is in de verkoop van allerhande lederwaren, ben ik eens gaan spelen met het relatief recent ontwikkelde Quicksand script.
Quicksand filtert en ordent items met mooie shuffelende bewegingen. Op de webshop van Scarpo kun je zoeken op merk of artikel. De integratie van de Quicksand applicatie zorgt ervoor dat je de producten in de desbetreffende categorie dan ook nog eens kunt filteren op de rubrieken dames, heren, uniseks, topper en nieuw. Ook kun je de producten gaan rangschikken op naam en prijs.
Kortom kan de bezoeker van de webshop zo gemakkelijk zelf bepalen welke content hij te zien krijgt.
Credits gaan naar Jacek Galanciak alias Razorjack.
Neem een kijkje op de webshop van Scarpo voor een voorbeeld van de Quicksand applicatie.
Meer informatie over Quicksand en enkele demo's vind je hierzo.

Omdat CMS (Content Management System) een woord is dat niet echt bekt en je een kind altijd best een naam geeft, hebben we besloten om versie 4.0 van ons CMS te dopen met de naam Mendeleev.
Sinds mijn opleiding tot Industrieel Ingenieur Chemie aan het KAHO Sint-Lieven, heb ik voorlopig niks gedaan dat verband houdt met Chemie. Dus tijd om hier eindelijk eens iets aan te doen.
Alle pc's in ons netwerk hebben de naam van een wetenschapper (Faraday, Bohr, Mendeleev, Euclides, Vesalius, Murphy, Einstein ...) of een kunstenaar (Renoir, Monet, ...).
Dmitri Ivanovitsj Mendeleev was een Russisch scheikundige die als de grondlegger van het huidige periodiek systeem wordt gezien. Het periodiek systeem (ook de tabel van Mendeleev genoemd) is een tabel met daarin een systematische weergave van alle scheikundige elementen (atomen), de bouwstenen van zowat alles in ons leven.
Dit verhaal kunnen we doortrekken naar ons CMS, dit is opgebouwd uit verschillende modules, die de bouwstenen van uw website worden. Zo kan u als klant alle content van uw website zelf beheren. Want anno 2010 is Content immers King en Mendeleev de ideale tool om deze te beheren!
Hebt u nood aan bouwstenen, kom dan gerust eens langs voor een demo. Dan kijken we samen even, wat we u kunnen aanbieden uit onze bouwdoos, aangevuld met eventueel maatwerk.
Aangezien Mendeleev op nogal wat verschillende manieren wordt geschreven, hebben we een reeks domeinnamen vastgelegd: www.mendeleev.be, www.mendeleef.be, www.mendelejev.be en www.mendeleyev.be. Als agent van DNS.be en EURid.eu zitten we immers aan de bron.
Categorie: Technologieën, Webatvantage, DevelopmentWat zijn CSS sprites ?
CSS sprites zijn meerdere achtergrondafbeeldingen die herleid worden tot 1 grote afbeelding. Daarna wordt met behulp van de css-eigenschap "background-position" de juiste afbeelding weergegeven op basis van de x en y coördinaten van de achtergrondafbeelding.
Enkele voordelen...
Sprites worden vaak gebruikt in de navigatie van een website. Enkele bekende voorbeelden hiervan zijn de websites van Apple en Google.
![]()
Bekijk een voorbeeld van hoe een CSS sprite tot stand komt.
Categorie: Development, Technologieën, Webdesign